Zástupci EF se v Bruselu setkali s českou eurokomisařkou

Zástupci Ekonomické fakulty JU Eva Cudlínová, Viktor Vojtko a Milan Jílek se na konci ledna zúčastnili v Bruselu setkání akademických pracovníků, kde se mimo jiné setkali také s českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.

Ve dnech 21. až 22. ledna proběhlo v Bruselu setkání akademických pracovníků, kterého se kromě zástupců naší fakulty zúčastnili také další akademičtí pracovníci z řady českých vysokých škol, například z VŠE, Metropolitní univerzity v Praze, Mendelovy univerzity, Vysoké školy regionálního rozvoje a VŠB-TU Ostrava. Během dvoudenního setkání si účastníci poslechli přednášku Benjamina Angela, vedoucího útvaru Stabilizačních mechanismů v gesci GŘ pro hospodářské a finanční věci, o reakci EU na hospodářskou krizi či přednášku o postoji EU k Rusku a současným sankcím. Programový manažer Ondřej Pravda účastníky seznámil s novinkami v ESI fondech v programovacím období 2014 - 2020. Účastníci setkání měli také jedinečnou možnost potkat se a diskutovat s českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.