Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku

Zástupci Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity uspěli na konci listopadu s výsledky svého výzkumu na mezinárodním kongresu cestovního ruchu v portugalském Peniche. V silné konkurenci více než sta příspěvků od vědců z téměř třiceti zemí světa byla práce Viktora Vojtka, Petra Štumpfa a Petra Janečka z Katedry obchodu a cestovního ruchu vyhlášena jako jedna ze čtyř nejlepších.

Na konci listopadu se tři zástupci Ekonomické fakulty JU zúčastnili prestižního vědeckého setkání v oboru cestovního ruchu s názvem International Tourism Congress, které se konalo v portugalském přímořském letovisku Peniche nedaleko Lisabonu. Výsledky výzkumu, který zde během dvoudenního kongresu prezentovali, vzbudil zájem i u odborné komise, která na konci akce vybírala a ocenila nejzajímavější příspěvky. Práci českých vědců ocenila spolu s dalšími dvěma příspěvky jako „honorable mention“, tedy jako hodná zvýšené pozornosti.